Довідник аеропортів

Країни світу

Чікаго

  • Willis / Sears tower - Wild Chicago weather 4 PM 26 Sept 2012<<<same day
  • OPEN 24 HOURS
  • Pilsen
  • South Halsted Street and Downtown Chicago
  • Fire Academy

Загальна інформація

Чикаго

Засновником Чикаго можна вважати французького єзуїта Жака Маркеттома, який заснував на місці сучасного Чикаго місіонерський пост. Перші згадки про Чикаго з'явилися на карті майбутніх США в 1833 р. як селище з населенням близько 350 чоловік. Статус міста Чикаго отримало в 1837 р. і вже через три роки місто досягло чисельності населення більше 4 тис. людей. А оскільки Чикаго розташоване в дуже вигідному географічному положенні, то вже через пару років місто стало одним із ключових транспортних вузлів країни, що в свою чергу викликало бурхливий розвиток виробництва в місті і забезпечило приплив іммігрантів. До речі, в Чикаго, в 1856 р., була побудована перша каналізаційна система в США.
Розвиток міста тривав до 1871 р., в цьому році більша частина міста була знищена у «Великому чиказькому пожежі». І хоча місто практично було знищено пожежею, для жителів міста це стало не лихом - а навпаки, благом, пожежа послужила поштовхом для кардинальної перебудови міста. Вже в 1885 р. в Чикаго будується перший у світі хмарочос. У 1892 р. грунтується Чиказький університет, який став одним з провідних університетів світу, а в 1893 р. в Чикаго проводиться Всесвітня виставка, що отримала назву «Колумбівська». У цілому даний відрізок часу в історії Чикаго можна позначити як епоху економічного та індустріального розвитку міста. Завдяки такому розвитку в 1890 р. Чикаго стає другим за розмірами і населенням містом у США (після Нью-Йорка).
Але зростання міста привело до браку питної води і проблем із каналізацією, оскільки  мешканці зливали нечистоти у озеро Мічиган. Це призвело до того, що в 1900 р. було вирішено розвернути річку Чикаго, щоб вона витікала з озера Мічиган, заодно було розпочато будівництво очисного каналу, ведучого в річку Іллінойс. До речі всесвітню славу місту принесло не його економічний розвиток, а звичайна злочинність. У 1920 р. з зростанням організованої злочинності на чолі зі знаменитими гангстерами, такими як Аль Капоне, Чикаго став відомий всьому світу. Але, незважаючи на організовану злочинність, що досягла небувалого розмаху, в місті відбулося стрімке зростання промисловості, що у свою чергу завжди викликає приплив емігрантів у місто, в першу чергу афроамериканців. До речі, саме приплив афроамериканців викликав розквіт афроамериканської культури і всесвітньо відомого джазу.
Чикаго прославився в 1942 р. першою в світі керованою ядерною реакцією, яку провели в Університеті Чикаго в рамках проекту Манхеттен. Друга половина ХХ ст. для Чікаго пов'язана із субурбанізацією, багато жителів Чикаго почали переселятися в передмістя, що у свою чергу зробило місто більш комфортним для проживання і дало можливість побудувати нові будівлі, які стали обличчям міста, в тому числі і відомий Уілліс-Тауер.
Сьогоднішній Чикаго - це третє за кількістю жителів (після Нью-Йорка і Лос-Анджелеса) місто США, другий за значимістю фінансовий центр країни і найбільший транспортний вузол Північної Америки, розташований на південно-західному узбережжі озера Мічиган, в штаті Іллінойс, адміністративний центр округу Кук. Неофіційно Чикаго іноді також називають «Друге Місто» та «Місто Вітрів». Місто розташовується на берегах річки Чикаго і річки Калумет. Чиказький санітарно-судновий канал з'єднує річку Чикаго з річкою Дес Плейнс, що протікає через схід міста. Раніше річка Чикаго використовувалася для судноплавства, зараз для цих цілей в основному використовується озеро Мічиган.

Визначні місця

Чикаго можна назвати раєм для туриста оскільки у місті безліч місць які хочеться подивитися. Приміром, одних тільки музеїв і виставок налічується близько 20, найвідоміші з них:

    * Музейний кампус Чикаго - парк площею 230 тис. м² на березі озера, на території якого знаходяться три найбільших експозиції міста: Планетарій Адлера, Акваріум Шедда і польовий музей.
    * Музей науки і промисловості.
    * Інститут мистецтв.
    * Культурний центр Чікаго.
    * Музей Сучасного мистецтва.
    * Дитячий Музей Чікаго.
    * Музей природи Чиказької академії наук.
    * Музей інституту Культури міста Чикаго.
    * Музей архітектури та дизайну міста Чикаго.
    * Міжнародний музей хірургії в Чікаго.
    * Історичний музей Чикаго.
    * МакКормік Плейс.

Чикаго можна назвати також містом пляжів і парків, оскільки загальна їх протяжність уздовж узбережжя складає 46 км. Місто славиться безліччю першокласних ресторанів і кафе, незліченною кількістю барів і нічних клубів. У Чикаго є кілька районів, де знаходяться національні ресторани і можна спробувати страви різних народів світу. У місті знаходяться університети загальнонаціонального значення: Чиказький, Північнозахідний і Деполь, а також Іллінойсскій технологічний інститут. До речі, в Чикаго розташовуються 16 професійних спортивних команд, також місто є одним з декількох міст в США, в якому є команди чотирьох головних спортивних ліг Північної Америки. У літній час в Чикаго проводяться численні фестивалі. Приміром, під час Ravinia Festival, який проходить з кінця червня по кінець вересня, можна послухати знаменитий Чиказький Симфонічний оркестр, побачити виступи балетних труп, драматичних артистів, відвідати джазові концерти.

Транспорт

Чикаго обслуговують 2 великих аеропорту і кілька дрібних. Міжнародний аеропорт О'Хара розташований на захід від Чикаго і знаходиться за його межами (у місті Парк Рідж), хоча адміністративно відноситься до Чикаго. Це один з найбільших аеропортів у світі. Має 5 терміналів: 1, 2, 3 - для внутрішньоамериканських авіаліній, номер 4 присвоєно автобусному терміналу на території аеропорту, 5-й термінал міжнародний. Другий аеропорт Мідуей набагато менший і розташовується в південно-західній частині міста.

Офіційні свята США

4-й четвер листопада: День подяки.
25 грудня: Різдво.
1 січня: Новий рік.
Третій понеділок січня: День Мартіна Лютера Кінга.
Третій понеділок лютого: День народження Дж. Вашингтона.
Останній понеділок травня: День пам'яті полеглих.
4 липня: День незалежності.
1-й понеділок вересня: День праці.
2-й понеділок жовтня: День відкриття Америки.
11 листопада: День ветеранів.

Корисна інформація

Всі дзвінки з номера готелю платні. Зверніть увагу, що при дзвінку з номера готелю за безкоштовними телефонами (1-800, 1-888) готель стягує плату за вихід, тому для дзвінків по безкоштовному телефону ми рекомендуємо скористатися звичайними телефонами-автоматами, розташованими в лобі готелів.
Багато готелів в США підтримують програму захисту навколишнього середовища та економічного використання води.
Якщо Ви хочете, щоб Вам поміняли рушники у Вашому номері - киньте їх на підлогу.
Відповідно з митними правилами США провозити на територію США заборонено будь-які продукти тваринного або рослинного походження, в тому числі будь-які продукти харчування. Наявність у Вашому багажі або ручній поклажі продуктів харчування може спричинити за собою серйозні ускладнення з митними службами США
З метою підвищення безпеки пасажирів на трансатлантичних і внутрішніх перельотах в США, в багажі не допускаються до провезення запальнички і сірники.
У США прийнято 110 вольт, роз'єм розеток відрізняється від прийнятих в Європі. Для користування побутовими приладами Вам буде необхідно придбати адаптер або перехідник.
У США прийняті досить високі чайові, причому в ряді ресторанів чайові автоматично можуть бути додані в рахунок (gratuities). На сьогоднішній день чайові в ресторанах складають 18-20 % від вартості меню.
Барменові платять по 50 центів за кожне замовлення.
У готелі при наданні різних послуг (виклик таксі, прибирання кімнати, замовлення таксі, чищення пари взуття, перенесення одного місця багажу) прийнято платити по одному-два долари.
Таксист розраховує на 10 % від суми рахунку. Багато іноземних туристи (і не тільки вітчизняні) не вважають себе зобов'язаними давати на чай, тому американці, обслуговуючи іноземців, часто намагаються включити суму чайових в рахунок.

Офіційний портал Чикаго http://www.cityofchicago.org/city/en.html

Населення

Населення Чикаго складає приблизно 3 млн осіб.

Часовий пояс

Часовий пояс Чикаго взимку UTC -6, влітку UTC -5.

Клімат

Чикаго розташований в зоні помірно-континентального клімату. Середня річна температура повітря +10 °С, максимальна літня +35 °С, зимова -28 °С. Середня норма опадів 829 мм на рік. Літо - самий дощовий сезон, з короткими зливами та грозами. Зима - найбільш сухий сезон, з опадами в основному у вигляді снігу.

Додаткова інформація

В Америці всім автомагістралям присвоєні свої номери. Дороги, розташовані на карті в "вертикальному" напрямі, тобто провідні з півночі на південь, мають непарні номери. А автострадам, що тягнуться з заходу на схід, присвоєні парні номери. При цьому "горизонтальні" автостради в північній частині континенту мають однозначний номер, а в південній - двозначний. Аналогічно, номер "вертикальних" автомагістралей збільшується у напрямку із заходу на схід. Більше того, перебуваючи на автостраді, напрямок руху можна легко визначити за встановленими через кожні п'ять миль спеціальним знакам, на яких зображений номер автостради і напрямок руху у вигляді латинських літер: N - на північ, S - на південь, W - на захід, E - на схід.

load

Бронювання перельоту...